Jak znaleźć prezent do 30 zł?

Żyjemy w czasach drożyzny i ogromnej inflacji, która zjada nasze oszczędności i powoduje, że musimy zaciskać pasa. Niestety często dotyczy to też prezentów, które planujemy wręczyć naszym bliskim. Oszczędzanie na nich może być trochę niezręczne, ale na szczęście można po prostu wybrać coś fajnego w niskiej cenie… Tylko jak tego dokonać? Oto nasz pomysł na ciekawe prezenty do 30 zł!

Prezent do 30 zł: dobra książka

Jeśli chodzi o prezenty do 30 zł, w tej cenie trudno znaleźć ciekawy prezent… No chyba, że mówimy o książce. To idealny pomysł na podarunek, który powinien spodobać się każdemu, nawet osobom, które czytają rzadko lub wręcz czytać nie lubią. W sprzedaży znajdziemy tysiące książek, nowych oraz używanych, wśród których na pewno znajdzie się coś fascynującego. W końcu literatura to nie tylko belestrystyka, ale też biografie, reportaże, wywiady z celebrytami, zbiory esejów, książki naukowe, popularnonaukowe i historyczne, a także literatura użytkowa: książki kucharskie, poradniki czy przewodniki turystyczne. Tak ogromne bogactwo książek dostępnych w sprzedaży pozwala na wybór prezentu zgodnie z zainteresowaniami i potrzebami osoby obdarowywanej. Oczywiście nie wszystkie pozycje mieszczą się w założonym budżecie, ale jeśli kupicie książki online, w taniej księgarni internetowej, i jeszcze skorzystanie z promocji, macie szansę znacząco obniżyć cenę.

Puzzle jako prezent do 30 zł?

Puzzle to doskonały pomysł na prezent, który sprawdzi się zarówno w przypadku dzieci, jak i dorosłych. Niestety cena większości zestawów przekracza 30 zł, ale znajdą się też takie, które zmieszczą się w założonym budżecie. Warto wejść na stronę sklepu internetowego z puzzlami i przejrzeć jego ofertę. Im mniej elementów w zestawie, tym będzie on tańszy i łatwiejszy do ułożenia. Wybierając puzzle warto kierować się nie tylko liczbą elementów, ale też ich wyglądem, czyli nadrukowanym obrazkiem. Niektóre z nich są naprawdę piękne, a firmy produkujące puzzle często sięgają np. po reprodukcje znanych obrazów. Puzzle to świetny pomysł na tani prezent!